Biografie

1. září 2007 v 9:00 | M.A.R.T.I.N.N.A |  Hilary Duff
Hilary Duff od pěti let navštěvovala balet, a tak jako ve všem, i v něm byla výborná. Po dvou letech se dostala do velmi známého tanečního klubu "The Nutcracker" (Louskáček). Později začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film "Casper Meets Wendy" (Casper a Wendy), který ji pomohl ke slávě a úspěchu.
Potom hrála jen maličké role - například v "Chicago Hope", ale ve třinácti uspěla v konkurzu na TV seriál "Lizzie McGuire". Američani si tento seriál zamilovali (a s ním samozřejmě i Hilary). V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu "Lizzie McGuire".
To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. První se jmenoval "Cadet Kelly" (Kadetka Kelly) a následoval film "Agent Cody Banks". Potom skončilo natáčení seriálu "Lizzie McGuire", a tak se produkce rozhodla natočit film "The Lizzie McGuire Movie" (Italské prázdniny), čímž seriál "Lizzie McGuire" nadobro zpečetili.
Hilary dokonce za film získala cenu za nejlepší teenagerovskou roli roku. Potom si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. Na konci roku 2003 jí vyšlo již druhé a více úspěšné album Metamorphosis, natáčela film "Cheaper By The Dozen" (Dvanáct do tuctu), v dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na "Kids Choice Awards".
Tím Hilina kariéra rozhodně nekončí. V červenci 2004 (v USA) byl v kinech její další film "A Cindrella Story" (Moderní Popelka), dále "Raice Your Voice" (Nikdy to nevzdávej) a "The Perfect Man" (Pan božský). Poté Hilary vydala CD Hilary Duff - bylo veleúspěšné a natočila pokračování "Cheaper By The Dozen 2" (Dvanáct do tuctu 2). Následně pak v roce 2005 vydala album Most Wanted a jeho speciální edici. Na přelomu roku 2006/2007 vyšel nový film, ve kterém si zahrála se svou sestrou Haylií Duff "Material Girls" (Holky v balíku). Hilary už chystala svatbu se zpěvákem skupiny Good Charlote - Joelem Maddenem, ale rozešli se. Ještě předtím ale stihla uvést na trh nový parfém With love... by Hilary Duff. 3.dubna 2007 se na pultech objeví nové CD Dignity s veleúspěšnými singly Play With Fire a With Love. Toto CD se od předešlých naprosto liší, jak Hilary sama řekla, je taneční a ze zadku zvedne snad každého...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.